IKEA tradFri hacking

October 6, 2022 0 By evfwr

múdre osvetlenie je všetko populárne práve teraz. Iste, Phillips Hue je obrovský hráč na trhu, avšak tam je veľa zigbee, Bluetooth, rovnako ako WiFi žiarovky vonku. IKEA-známy pre cenovo dostupný nábytok, karbonátky, ako aj vafle-je nedávnym doplnkom do poľa s ich systémom TRADFRI. Rovnako ako väčšina vecí z IKEA, sú efektívne, ako aj lacné. [Andreas] berie do regulátora Dremel, ako aj ukazuje presne, ako zaseknúť systém využiť MQTT. Môžete skontrolovať nižšie uvedené video.

Akonáhle mal gadget otvorený, použitý nemecký výrobok magazínu sme hovorili skôr, s cieľom pomôcť pochopiť, čo mal. Vyzbrojený pinout, bol schopný spájkovať káblový zväzok pre regulátor. On potom prepojil rade Wemos. Arduino kód neskôr, rovnako ako on kontroloval svetlo s MQTT.

Z MQTT, bolo jednoduché prepojiť svetlá na rad systémov bez toho, aby ste museli použiť samostatný rozbočovač, pretože robia pre predvolené. [Andreas] poznamenáva, že systém neponúka žiadny typ komentárov, ktoré môžu robiť veci ťažké. V budúcnosti však plánuje ďalej zaseknúť miniaplikácie.

Ak chcete pochopiť viac o MQTT, Mimochodom, [Elliot Williams] urobil skvelú sériu, ktorá vám pomôže začať.