CloudFlare 1.1.1.1 DNS Service spustí, vyhlasuje, že je najrýchlejší a mnohí zabezpečení

August 31, 2023 0 By evfwr

Cloudflare zaviedli to, čo môže byť najvýznamnejšou správou v DNS po dlhú, dlhú dobu. Aj keď početné pochopiteľne verili, že to bol vtipy spočiatku, najmä vďaka načasovaniu, je to skutočná vec.

Cloudflare odteraz poskytuje bezplatnú službu DNS zameranú na ochranu osobných údajov, na ktorú sa dá dosiahnuť.

Aj keď existujú podobné úplne bezplatné možnosti od služieb Google, toto poskytovanie je vyhlásené za najrýchlejšie internetové (Google DNS Speed: 20ms, OpenDNS: 34ms, CloudFlare: 14MS), prvé spotrebiteľské služby spotrebiteľa DNS. CloudFlare uvádza, že do 24 hodín vymaže všetky protokoly DNS, čo sa im páči Google neponúkajú.

Aj keď nie všetci budú oboznámení s DNS, bez toho, aby to nič nenasadilo do panela adresy webového prehľadávača, by fungovalo. S DNS sa niečo ako Redmondpie.com rovná IP adrese, originálnej adrese, ktorú počítače využívajú pri nákupe na komunikáciu. Tento preklad z mena do adresy IP môže trvať čas, ako aj toto je často odkiaľ pochádzajú pomalé rýchlosti prehliadania webu.

Rýchly rozlíšiteľ DNS je dôležitý, ako aj tie, ktoré poskytujú poskytovatelia internetových služieb, sú notoricky pomalé. To je miesto, kde prichádzajú služby ako CloudFlare. Služby, ako je tento, sa tiež využívajú na obchádzanie blokov na konkrétnych stránkach, ako aj na službách, ako sú krajiny, v ktorých sú veci ako Twitter a Facebook bežne zakázané.

DNSperf teraz zaraďuje 1,1.1.1 ako najrýchlejší rozlíšiteľ DNS pri dotaze klientov bez cloudflare (v priemere okolo 14 ms. Globálne)

Jedným z dôvodov 1.1.1.1 sa najskôr považovalo za vtip, je pravda, že adresa sa často používa ako figurína. CloudFlare uvádza, že sa zaoberal APNIC, aby ponúkol 1.1.1.1, ako aj 1.0.0.1. Zatiaľ čo APNIC sa predtým pokúsil vyhodnotiť údaje odoslané na 1.1.1.1 a zlyhalo z dôvodu objemu, CloudFlare poskytla svoju pomoc. Cloudflare generálny riaditeľ, Matthew Prince vysvetľuje, že:

Hovorili sme s tímom APNIC o tom, ako sme chceli vyrobiť prvý, neuveriteľne rýchly systém DNS na súkromie. Poskytli sme sieť CloudFlare, aby sme získali, ako aj výskumné štúdium webového prenosu odpadu výmenou za to, že sme mohli ponúknuť rozlíšiteľa DNS na nezabudnuteľných IPS. A s tým sa zrodil 1.1.1.1.

Ak chcete rýchlu službu DNS, ale nepočítajte sa s Google s históriou prehliadania, potom to môže byť oplatok vyskúšať. Ako hlavný DNS budete využívať 1.1.1, dodržiavané o 1.0.0.1 ako sekundárne DNS.

Informácie o zmene vášho DNS na iPhone alebo iPad iOS 11, skontrolujte nášho sprievodcu tu: server DNS na iPhone, iPad v systéme iOS 11: Upravte IT pre rýchly výkon siete, takto je to, ako. Jednotlivci Mac a Windows môžu prejsť na svoje príslušné webové nastavenia a pridať skôr uvedenú adresu DNS. Prípadne to môžete tiež nastaviť ako DNS v časti Nastavenia smerovača.

(Zdroj: cloudflare)

Rovnako by ste radi skontrolovali:

Jailbreak iOS 11.3 / iOS 11.2.6: Nová možnosť sa objavuje s zraniteľnosťou jadra, podrobnosti tu

Fortnite 3.4.1 Aktualizácia, ako aj záplaty: Tu je to, čo si vyžaduje vedieť

Mobilná klávesnica PUBG, ako aj využitie myši: premýšľa o podvádzaní?

Oprava problému s bielym obrazovkou PUBG pre iPhone 5s je teraz k dispozícii

Stiahnite si odkazy na iOS 11.3 IPSW, OTA Aktualizácia konečnej verzie Najlepšie tu

Fortnite 3.4 Patch Notes pre mobilné aktualizácie, ako aj ďalšie vydané platformy, tu je to, čo je nové

PUBG Mobile 0.3.3 APK Stiahnutie pre Android, aktualizácia iOS Vydaná, tu je to, čo je nové

Jailbreak iOS 11.3 / 11.2.6 / 11.2.2 na iPhone a iPad [aktualizácia stavu]

Môžete s nami vyhovieť na Twitteri, pridať nás do svojho kruhu na Google+ alebo sa vám páči naša stránka na Facebooku, aby ste sa informovali o všetkých najnovších od spoločnosti Microsoft, Google, Apple a Web.