Dať VirtualBoy VGA OUT

December 12, 2022 0 By evfwr

Nintendo virtualboy – Podivná konzola-vnútorná-A-pár-okuliare a Argable predchodca Nintendo 3DS – bol úžasným inováciám pre svoj čas. V malej stolovej jednotke ste boli schopní hrať skutočné 3D videohry na impozantnom rozlíšení 384 x 224 pixelov. Programu VirtualBoy bol úplný zlyhanie, avšak to neznamená hardvérové ​​tinkreri opúšťajú tento nádherný systém na zberateľov videohier. [Furrtek] hral s jeho virtualboy, ako aj manipulovať s pridaním VGA OUT.

Ako 3D systém s dvoma displejmi, akýkoľvek typ videa von bol oprávnene ignorovaný dizajnérmi systému Virtualboy. Napriek tomu, [Furrtek] požadovaný nejaký druh videa vonku na svojom systéme, takže sa začal strkať okolo s trochou FPGA dosky na výrobu niektorých VGA signálov.

Dve obrazovky vo vnútri virtualboy nie sú vaše typické LCD obrazovky – ako je vidieť v tomto IFIXITE TEARNY. Sú to skutočne dve lineárne LED pole, ktoré vyrábajú jeden riadok 244 pixelov, pričom zrkadlá snímajú riadok v osi Y. Tieto LED pole sú spravované virtualboy CPU s radom registre Shift, ako aj opatrne poklepaním na riadky každého LED pole, [Furrtek] bol schopný kopírovať všetky obrazové údaje do RAM FPGA.

Po vyplnení XESS XULA-200 FPGA dosky vo vnútri situácie jeho virtualboy, [Furrtek] zapojili niekoľko odporov pre DAC, rovnako ako nainštalovaný VGA Out Port na spodnej strane jeho konzoly. Čokoľvek fungovalo, keď to prvýkrát poháňal, rovnako ako on začal hrať svoj virtualboy na jeho obrovskú televíziu obrazovky.

Pretože [Furrtek] je len čítanie jedného z displejov virtualboy, všetky 3D dáta – rovnako ako primárna funkcia virtualboy – sa stratí, keď sa zobrazí na televízore. 3D televízory však existujú, ako aj my, ako by sme chceli, aby sme videli zlepšenú verziu, ktorá zachytáva dáta z oboch virtualboy.

Môžete vidieť [Furrtek] video z jeho mod v akcii nižšie.